Każda firma, która postanawia wynająć magazyn na pewno zwraca uwagę na to by warunki cenowe były jak najbardziej korzystne. Według badań, ponad 70% najemców kieruje się właśnie ceną przy wyborze powierzchni magazynowej. Taka sama sytuacja ma miejsce w Krakowie, co prawda Kraków nie uchodzi za miasto szalenie konkurencyjne jeśli chodzi o magazyny do wynajęcia, ale to ma znaczący wpływ na ceny za wynajem metra kwadratowego powierzchni magazynowej w tym regionie. (więcej…)

Hossa na polskim rynku powierzchni magazynowych trwa

Wzrost produkcji, eksportu i konsumpcji wewnętrznej pozytywnie przekłada się na wyniki na rynku powierzchni magazynowo-produkcyjnych w Polsce. Aktywność deweloperska nie słabnie. Obecnie w budowie jest 600 000 mkw., w pierwszych miesiącach roku poziom pustostanów spadł poniżej 6%, a łączny popyt przekroczył 625 000 mkw. wynika z raportu AXI IMMO. (więcej…)

Rynek Magazynów - Kraków - 2014

Podsumowań nigdy za wiele, zatem chcielibyśmy jeszcze pokrótce przedstawić podsumowanie krakowskiego rynku magazynowego w roku 2014. Przede wszystkim dotyczy ono podaży, popytu oraz ogólnego poziomu pustostanów. Jak rozwijał się rynek magazynów w Krakowie oraz jakie plany przewidują na tym rynku inwestorzy? Oto zestawienie faktów. (więcej…)

Pomagamy wybrać idealny magazyn, w krótkim poradniku dla magazynierów postaramy się odpowiedzieć między innymi na pytania związane z wybraniem odpowiedniej lokalizacji magazynowej pod różne rodzaje działalności gospodarczej. Pomożemy również tym, którzy mają dylemat – wynająć magazyn czy lepiej produkty/towary przechowywać w prywatnej, mniejszej skrytce? Nasz poradnik jest uniwersalny i nie jest skierowany wyłącznie szukających magazynu do wynajęcia w Krakowie. (więcej…)

Jak to bywa, często z końcem roku lub z początkiem kolejnego robi się rozmaite podsumowania i prognozy na nadchodzący rok. To samo dotyczy rynku magazynowego. Jak będzie zatem wyglądał wynajem magazynów w roku 2015 i czy poprzedzający rok był udany? (więcej…)

W jednym z najnowszych raportów dotyczących rynku nieruchomości komercyjnych możemy się dowiedzieć, że na całym świecie wydano przeszło jeden bilion dolarów na inwestycje związane z nieruchomościami takimi jak magazyny, biura czy powierzchnie handlowe. Jest to tendencja wzrostowa w porównaniu do roku ubiegłego. Zatem widać globalne ocieplenie i wzrost zainteresowania inwestorów w tym sektorze rynkowym. Co więcej prognozy na obecny rok są również obiecujące ponieważ szacuje się, że wielkość transakcji będzie o niemal trzynaście procenty wyższa niż w roku ubiegłym. (więcej…)